tr
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Taras kompozytowy – Eko Teak | Dominik Strzelec Ambasadorem

banner_1200_1200-1024x1024

Deska Kompozytowa EkoTeak

Kompozyt drewna EkoTeak swoim wyglądem i zapachem przypomina drewno, jednak różni się od niego swoimi właściwościami. W celu przerobienia drewna o niskiej wartości użytecznej na produkt wysokiej klasy, wszystkie komponenty połączone są ze sobą w odpowiedniej proporcji. Dzięki temu połączeniu deska kompozytowa EkoTeak nie absorbuje wody, przez co staje się bardzo wytrzymała na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie wymaga konserwacji ani impregnacji, nie ma potrzeby odnawiania jej (poza czyszczeniem) po okresie zimowym.

Deski Eko Teak zamówisz z montażem w Opiela Parkiety – wyślij zapytanie 

Raz zabarwiony kompozyt drewna pozostaje w tym samym kolorze na długie lata, co oprócz walorów estetycznych ma także wymierne korzyści finansowe. Może on być łączony w taki sam sposób jak drewno za pomocą śrub lub wkrętów. Do jego montażu stosowane są podobne narzędzia i akcesoria. W swoich realizacjach stosujemy innowacyjny i nowoczesny, ale zarówno bardzo popularny system montażu klipsowego.

Ambasadorem marki Eko Teak został Dominik Strzelec

Dominik Strzelec to ogrodnik z pasją i wieloletnim doświadczeniem. Niekwestionowany autorytet w branży, autor setek ogrodowych metamorfoz oraz telewizyjny celebryta znany z takich programów jak “Usterka” – gdzie sprawdzał pracę fachowców czy “Odlotowy ogród”, w którym zmieniał zwykłe ogródki w wyjątkowe aranżacje. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, fan sportu oraz podróżnik uwielbiający wyzwania. Jak sam mówi, “Nie ma rzeczy trudnych czy niemożliwych… są tylko zadania wymagające znalezienia odpowiednich rozwiązań…”.

KOMPOZYT EKOTEAK – ZALETY

 • w pełni ekologiczne, podlegające w 100% utylizacji
 •  odporne na działanie warunków atmosferycznych
 •  wysoce trwałe na zewnętrzne siły mechaniczne
 •  ognioodporne, antykorozyjne
 •  odporne na działanie insektów
 •  całkowity brak absorpcji wody
 •  nie pęcznieje
 •  nie butwieje
 •  brak drzazg i spękań
 •  z antypoślizgową powierzchnią
 •  nie wymaga zabezpieczania olejami czy lakierami
 •  łatwe w montażu, pielęgnacji i obróbce
SK%C5%81AD-WPC-1024x683-e1554083534719

DESKA TARASOWA I NIE TYLKO …

Profile posiadają szeroki wachlarz zastosowania i wykorzystywane są jako budulec najróżniejszego typu konstrukcji. Doskonale sprawdzają się zarówno jako deska tarasowa, pokrycie elewacji czy wypełnienia ogrodzeń. Deweloperzy bardzo często wykorzystują je jako trwały materiał na przegrody balkonowe. Deska kompozytowa stanowi dokonały wybór zwłaszcza tam, gdzie tradycyjne drewno najczęściej zawodzi, z uwagi na gnicie czy butwienie.

Dokumenty dopuszczające, Certyfikaty

Klasyfikacja ogniowa w zakresie reakcji na ogień określa właściwości ogniowe Kompozytu Drewna EcoTeak jako klasa Bfl oraz w zakresie wydzielania dymu jako s1 (według normy PN-EN 13501-1+A1:2010). Kompozyt Drewna EcoTeak zaklasyfikowany został jako materiał TRUDNO ZAPALNY – SŁABO ROZPRZESTRZENIAJĄCY OGIEŃ.

W związku z powyższym, systemy tarasowe z Kompozytu Drewna EcoTeak mogą być stosowane w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym bądź systemem antyoblodzeniowym.

Deski Eko Teak zamówisz z montażem w Opiela Parkiety – wyślij zapytanie